Mince Leopolda I.

11 položiek

Leopold I.Leopold I. Habsburský (* 9. jún 1640, Viedeň – † 5. máj 1705, Viedeň) bol rakúsky arcivojvoda (od r. 1657), uhorský (od r. 1655) a český (od r. 1656) kráľ, rímskonemecký cisár (od r. 1658), z dynastie Habsburgovcov, štvrtý syn cisára a kráľa Ferdinanda III. a jeho prvej manželky Márie Anny Španielskej.

Kremnická mincovňa v Uhorsku patrila medzi najproduktívnejšie mincovne. V roku 1661 boli zavedené valcovacie raziace stroje, výroba sa tak stala vysoko efektívnou. Kremnická mincovna pužívala tradičnú značky KB.
Zlaté mince Lepolda I. sú vzácne a objavujú sa predovšetkým na aukciách. Mince Leopolda I. v'daka veľkému počtu ročníkov, nominálov, mincmajstrov sú pre numizmatikov veľmi zaujímavé a aj zhľadiska výtvarného prevedenia obľúbené. Neustále narastá počet zberateľov mincí Leopolda I. preto sa zvyšuje aj ich cena na aukciách čo je zaujímavé aj pre investorov.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako aj ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady spracovania osobných údajov.