Mince Jozefa I.

1 položka

Jozef I.Po smrti Leopolda I. nastúpil na trón jeho syn Jozef I. v r. 1705. Jozef I. sa usiloval obnoviť peňažné pomery spred Rákociho povstania a tak pokračoval v razbe podľa normy z r. 1693. V štáte obiehali milióny pätnásť, šesť a trojgrajciarových mincí Leopolda I., ktoré stačili na pokrytie potrieb priemerných obchodníkov, remeselníkov a iných používateľov peňazí.

Za Jozefa I. sa vyrábali  iba najcennejšie peniaze, dukáty a toliare a na druhej strane tie najmenej hodnotné mince - poltúry slúžiace najširším vrstvám obyvateľstva. Mince sa vyrábali v kremnickej a bratislavskej mincovni.Mincový systém Jozefa I. sa skladal z desaťdukátov, dvojdukátov, dukátov a štvrťdukátov, ďalej z toliarov, poltoliarov, trojgrajciarov a poltúr.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako aj ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady spracovania osobných údajov.