Sada obehových mincí ČSSR 1980 - "Modrý obal"

Sada obehových mincí ČSSR 1980 - "Modrý obal"

Sada obehových mincí ČSSR 1980 - "Modrý obal"

73,90 € s DPH

EAN: MIN1429

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Kremnica

Vyrobila: Mincovňa Kremnica š.p.

Stav mincí

Viliam Weiss, 29.12.2014 10:01.59

Dobrý deň, mince sú v stave UNC, tzn. boli vyrazené a hneď aj zabalené do obalu. Vzniknutá patina je prirodzený jav, ktorý svedčí o tom, že mince neboli čistené a aní vyberané z pôvodného obalu. Mince sú pôvodné, dobové, preto nemôžu byť nové. Pekný deň.

Re: Stav mincí

Andrej Jakubička, 29.12.2014 11:07.34

Rozumiem. Neviem koľko sád máte skladom, ale vedeli by ste mi v prípade záujmu vybrať nejakú "peknejšiu" sadu - t.j. čistú, bez tej nepeknej patiny ?? :-) Ďakujem za odpoveď! A.Jakubička

Re: Re: Stav mincí

Viliam Weiss, 29.12.2014 11:30.55

Dobrý deň, sadu máme poslednú skladom. Ako som už spomínal, každá jedna táto sada má patinu. Jedine čo by sa s tým dalo urobiť je, že sa sada rozoberie a chemicky vyčistí. Nikto to však nerobí, lebo tam už mince nevrátite bez toho, aby bolo vidieť, že sada bola otvorená. Mince v sadách zachádzajú, je to bežný jav aj pri novšých sadách.

Re: Re: Re: Stav mincí

Andrej Jakubička, 29.12.2014 12:49.00

Tie mince sú v tom vnútornom obale zatavené (nevyberateľné), alebo sú tam len vložené ?? Ešte mám otázku k tomu vonk. modrému púzdru - podľa obrázka sa zdá byť pravá hrana na púzdre na kúsku oškretá (vid biele miesta kúsok pod pravým horným rohom) ... je tomu tak ?? Ďakujem! A.Jakubička

Re: Re: Re: Re: Stav mincí

Viliam Weiss, 30.12.2014 9:51.42

Dobrý deň, áno, mince sú do obalu vložené a zatavené, aj preto to nikto nerozoberá. Foto je ilustračné.

sada mincí ČSSR 1980 - "Modrý obal" - otázka

Andrej Jakubička, 29.12.2014 9:05.41

Dobry den, tie mince v tej sade ČSSR 1980 - "Modrý obal" su cisto nove, alebo pouzivane ?? Pretoze podla obrazka nevyzeraju na nove... Ďakujem! A.Jakubička

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Pridajte sa k nám...

Facebook  Instagram  youtube

 

Pamätné mince spolkovej a rakúskej meny

Pamätné mince spolkovej a rakúskej meny V čase platnosti spolkovej a rakúskej meny (1857-1892) sa pri rozličných príležitostiach vydávali pamätné mince s obrazom a nápismi pripomínajúcich príslušnú udalosť.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Medailérska tvorba Mariána Polonského

Medailérska tvorba Mariána Polonského Marián Polonský sa narodil 23. augusta 1943 v obci Hubina, ktorá patrí do okresu Piešťany a Trnavského samosprávneho kraja. Jeho otec bol učiteľom a správcom viactriednej školy a mamka sa starala o rodinné prostredie a výchovu deti.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Andrej Peter - medailér

Andrej Peter - medailér Andrej Peter sa narodil 13. novembra 1912 obci Palanok pri Mukačeve. Jeho umelecké medailérskej vlohy sa začali formovať už na štátnej umelecko priemyselnej škole Jablonci nad Nisou, na ktorej predtým študoval a jeho profesor Otakar Španiel. Túto školu Úspešne absolvoval v roku 1933. Potom pokračoval štúdia na akadémii výtvarných umení v Prahe v rokoch 1934 až 37 odvedení O. Španiela.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Karol Róbert z Anjou (1308-1342) - florén, prvá uhorská zlatá minca

Karol Róbert z Anjou (1308-1342) - florén, prvá uhorská zlatá minca Uhorská vysoká šľachta si na synode v Pešti zvolila 27. 11. 1308 Karola Róberta z Anjou za uhorského kráľa. Karolovo panovanie bolo v dejinách stredovekého uhorského štátu významným medzníkom. Ako príslušník neapolskej dynastie si v domácom prostredí zvykol na politicky centralizovaný štát s dobrými financiami. V Uhorsku ho čakala neľahká úloha stabilizovať politické a hospodárske pomery rozvrátené dvadsaťročím bojov o moc.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Pohľad na medailérsku tvorbu sochára a pedagóga Rudolfa Pribiša

Pohľad na medailérsku tvorbu sochára a pedagóga Rudolfa Pribiša Týmto príspevkom chceme si uctiť život a dielo nášho uznávaného sochára, medailéra a pedagóga Rudolfa Pribiša pri príležitosti stopiateho výročia od jeho narodenia. V krátkosti sa zmienime o jeho živote a hľadaní cesty k umeniu, ktoré potom dominovalo v jeho žití. Počas štúdia na Akadémii výtvarných umení v Prahe ho výrazne ovplyvnil profesor Otakar Španiel, čo sa potom zvlášť odrazilo v jeho medailérskej tvorbe, z ktorej tu prezentujeme niektoré ukážky. Jeho medaily, z ktorých značná časť je venovaná niektorým naším vysokým školám, sú ozaj skvostom a plnia dôstojným spôsobom účel, ktorému mali slúžiť. Ako pedagóg odovzdával svoje umelecké a praktické poznatky súvisiace s reliéfnou tvorbou svojim študentom na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Absolventi jeho ateliéru si ho poctili pri nedožitom stom výročí jeho narodenín výstavou v roku 2013 v Kremnici, čím mu vzdali vďaku a úctu k jeho tvorbe, ale aj k tomu, čo od neho získali pre svoju umelecké napredovanie a smerovanie v reliéfnej tvorbe.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako aj ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady spracovania osobných údajov.