Späť

Prehľad o novinkách jedným klikom.

Pridané: 23.8.2010 9:55.00

23 August 2010

RSS kanál a jeho využitie

Chcete mať maximálny prehľad o nových produktoch, článkoch a komentároch v našom obchode? Pripravili sme pre Vás RSS feed.

Adresy RSS feedov:

- z bloku produkty - http://www.numizmatik.eu/e/rss/products

- z bloku komentárov - http://www.numizmatik.eu/e/rss/news_comments

- z bloku články - http://www.numizmatik.eu/e/rss/news

 

Po kliknutí na uvedené odkazy sa Vám zobrazia naposledy pridané produkty, komentáre a články s odkazmi priamo na konkrétny produkt, komentár a článok, ako aj ďaľšie podrobné informácie, ako dátum a čas pridania. Linku si môžete skopirovať do svojej RSS čítačky, pripadne si nastaviť svojho mailového klienta na odber noviniek cez RSS kanál. Po každom pridaní nových produktov, komentárov a článkov sa Vám po aktualizácii RSS zobriazia uvedené zmeny. Ak Vám prehliadač vypíše "CHYBA 404 - stránka nenájdená", znamená to že tovarová položka je predaná. 

 

Čo je to RSS kanál a aké je jeho použitie?

 - RSS je rodina XML formátov určených k čítaniu noviniek na webových stránkach a všeobecne o syndikácii obsahu.Technológia RSS umožňuje užívateľom Internetu prihlásiť sa k odberu noviniek z webu, ktorý ponúka RSS zdroj (RSS feed, tiež RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj sa väčšinou vyskytuje na stránkach, kde sa obsah mení a pridáva. RSS formát poskytuje obsah celého článku, príp. jeho časť, odkaz na pôvodný článok a tiež iné metadáta. Tieto informácie sú posielané ako XML súbor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed alebo RSS kanál.

- Software určený k práci s RSS kanálmi sa označuje ako RSS čítačka. Môže se jednať o samostatný špecializovaný program, o plugin do iného programu (typicky webového prehliadača alebo programu pre instant messaging), táto funkcia môže byť v inom programe priamo vstavaná, prípadne sa môže jednať o webovú aplikáciu poskytujúcu túto funkčnost (napr. Google Reader či NetVibes, alebo RSSTab). Základnú podporu čítania RSS kanálov v súčasnosti už poskytujú aj samotné webové prehliadače (Internet Explorer verzie 7, Mozilla Firefox verzie 2 a 3, Opera, ...) či poštové programy (MS Outlook 2003 a 2007...)

 

Zdroj: Wikipedia

Diskusia

(0 komentárov)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako aj ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady spracovania osobných údajov.